Skale Microsyn i Spherosyn

Przetworniki liniowe

NEWALL SpherosynZawsze stała dokładność i powtarzalność bez względu na warunki panujące w warsztacie. Główna zaletą przetworników liniowych typu Spherosyn® i Microsyn® firmy NEWALL jest prawdziwie unikalna konstrukcja zapewniająca wszystkim elementom elektronicznym i metrologicznym odpowiednią skuteczność i ochronę. Przetworniki spełniają wymagania środowiskowe zgodnie z IP 67 (NEMA 6) i mogą pracować zanurzone w wodzie, chłodziwie lub oleju bez utraty dokładności i powtarzalności pomiaru.

Zalety przetworników

NEWALL Microsyn

  • Przetwornik liniowy microsynIP 67 (NEMA 6),
  • Nie wymagają czyszczenia i konserwacji,
  • Nieczułe na pył, brud, olej i inne warunki otoczenia,
  • Wysoka odporność na uderzenia i wibracje,
  • Nie ulegają wypracowaniu mechanicznemu.

NEWALL Microsyn i Spherosyn

Jak to działa?

Głowica czytająca wyposażona jest w generator pola magnetycznego, detektory pola i przepływu prądu, filtry i przetworniki sygnału zwrotnego. Głowica jest całkowicie szczelna, a elementy elektroniczne zabezpieczone przed wpływem chłodziwa, oleju, zanieczyszczeń itp.

Skala na całej długości wykonana jest z wysokostopowej rury stalowej wypełnionej kulkami selekcyjnymi. Nacisk wzajemny kulek jest związany z procesem kalibrowania skali. Dodatkowa kalibracja nie jest potrzebna. Skala nie wymaga żadnego zasilania elektrycznego.

System Spherosyn i Microsyn firmy NEWALL działają na zasadzie indukcyjności pola elektromagnetycznego głowicy i przetwarzania go na sygnały wzdłuż całej długości skali. Dokładność gwarantują selekcyjne kulki oraz wysoka jakość wykonania skali.

Fazy sygnału wyjściowego są odpowiednio dostosowane dla uzyskania dokładności przesuwu w trakcie ruchu głowicy wzdłuż skali i zmienne w powtarzalnym 360° cyklu kolejnych kulek.

NEWALL Budowa przetwornika
NEWALL Budowa Spherosyn
NEWALL Budowa Microsyn

Dołącz do grona naszych klientów